Windows 10 Tech Preview: naprawiono już 1300 bugów, 1,5 miliona uczestników programu Insider

W opublikowanym dziś na firmowym blogu Microsoftu poście Gabe Aul zdradził kilka informacji na temat wyników testowania Windows 10 Technical Preview.

Jak zdradza to tytuł tego newsa, do programu "Insider" przystąpiło 1,5 miliona osób - tylu właśnie użytkowników pobrało szykowany system firmy. Jednak ilość pobrań a aktywność to dwie różne sprawy - w chwili obecnej tylko ok. 450 tysięcy osób udziela się aktywnie, raportując bugi i braki systemu, czyli jest to 1/3 użytkowników. Warto zauważyć, że jest to i tak znacznie większa ilość testerów niż w przypadku Windows 7, 8 oraz 8.1. Błędy zgłaszane są na dwa sposoby - automatycznie (crash report) oraz za pomocą aplikacji Windows Feedback. Aul napisał, że cieszą się z każdej informacji, ponieważ wiele bugów nie ujawnia się podczas testów automatycznych w Microsofcie.

Windows 10 Tech Preview: naprawiono już 1300 bugów, 1,5 miliona uczestników programu Insider

Powyższa grafika ilustruje ilość błędów zgłaszanych przez użytkowników w kolejnych buildach oraz ile z nich jak dotąd rozwiązano. Jak widać pierwsza edycja - 9841 - miała ich ponad tysiąc, a kolejne buildy są coraz bliższe perfekcji, choć wciąż do niej daleko. Łączna liczba załatanych dziur i luk w Windows 10 przekroczyła 1300. Były to bardzo różne rzeczy - poczynając od nieprawidłowo wyświetlanych ikonek po wadliwą synchronizację z OneDrive. Gabe Aul zapowiedział na koniec, że kolejny build Windows 10 przyniesie kilka nowości oraz mnóstwo usprawnień.

Zobacz również:

  • Microsoft wprowadza logowanie bez haseł. Jak z niego skorzystać?
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [16.09.2021]