Windows 10 Technical Preview - Microsoft ostrzega przed instalowaniem Media Center

W Windows 10 Technical Preview nie ma Windows Media Center. Wielu użytkowników postanowiło dodać usługę na własną rękę, używając do tego klucza produktu z Windows 8.1. Okazało się to bardzo złym pomysłem.

Każdy, kto w ten sposób chciał dodać Media Center do wersji testowej Windows 10, dostawał informację o identyfikacji "Windows 8.1 Pro with Media Center" wraz z ostrzeżeniem, że system nie został aktywowany. To jeszcze nic groźnego, jak się jednak okazuje, po tej próbie Windows 10 Technical Preview ma zablokowane pobieranie łatek i kolejnych wydań systemu. Microsoft w weekend opublikował na swoim blogu oficjalne przeprosiny z tego powodu wraz z ostrzeżeniem przed samodzielnym dodawaniem Media Center.

Windows 10 Technical Preview - Microsoft ostrzega przed instalowaniem Media Center

Jeżeli ktoś wykonał taką operację, musi ponownie zainstalować Windows 10 Technical Preview. A Media Center ma pojawić się z kolejnymi aktualizacjami systemu, jednak przyjdzie na to nieco poczekać - planowany termin wypuszczenia wersji konsumenckiej mieści się w pierwszym kwartale 2015 roku, a pełnej wersji systemu - 15 kwietnia.

Zobacz również:

  • System Windows 11 - wszystko co musisz o nim wiedzieć [Aktualizacja]
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]