Windows 10 Technical Preview - aktualizacja przyniesie m.in. nowe gesty [aktualizacja]

W kolejnej aktualizacji Windows 10 Technical Preview użytkownicy otrzymają między innymi obsługę nowych gestów na trackpadzie. Inne poprawki będą dotyczyć pracy na stanowiskach z wieloma monitorami.

Nowości w przyszłej aktualizacji zdradził Joe Belifiore na konferencji TechEd Europe 2014. Powinni na nie zwrócić uwagę przede wszystkim posiadacze laptopów, ponieważ po niej będą mogli wykonać na trackpadzie następujące akcje:

- zminimalizować wszystkie otwarte okna poprzez przesunięcie trzech palców na osi "góra-dół"

- przywrócić wszystkie zminimalizowane okna poprzez przesunięcie trzech palców na osi "dół-góra"

- poprzez przesuwanie palców na linii "lewo-prawo" i odwrotnie przeskakiwać pomiędzy otwartymi okienkami i aplikacjami

Jeśli ktoś pracował na Mac OS, z pewnością ze zdziwieniem stwierdzi, że Microsoft silnie zainspirował się takimi samymi rozwiązaniami u Apple.

Jak powiedział Belifiore, Microsoft wraz z Windows 10 chce dodać więcej gestów, które mają za zadanie ułatwić pracę z systemem każdemu użytkownikowi. Wspomniał także o wprowadzeniu większej liczby opcji dla pracy na stanowiskach z wieloma monitorami. Podczas wspomnianej konferencji zaprezentował nowe gesty używając Windows 10 build 9865, czyli wersji niedostępnej dla użytkowników. Niestety, nie zdradził, kiedy spodziewać się kolejnej aktualizacji Windows 10 Technical Preview.

Aktualizacja 29 X 2014

Pojawił się filmik prezentujący wspomniane gesty

Aktualizacja: 29 października 2014 17:08

Dodanie filmiku