Windows 10 Technical Preview - aktualizacja ruszyła

W nocy z wtorku na środę (czasu polskiego) ruszyła aktualizacja obecnej wersji Windows 10 Technical Preview. Build 9860 przynosi kolejne funkcje i ponad 7 tysięcy zmian w samym kodzie systemu.

Wczoraj zdradzono już część zmian w nowym wydaniu, a dziś można zapoznać się z całością. Poprawka zajmuje pomiędzy 2 - 2,74 GB (w zależności od architektury procesora i języka systemu), a pobrać ją można poprzez funkcję "Update and Recovery". Po instalacji konieczny jest restart systemu i zalogowanie się na konto Microsoftu. Jak zdradził producent, niektóre z nowości powstały na bazie sugestii użytkowników zgłaszanych w Windows Insider Program.

Wśród nowości można znaleźć wprowadzenie powiadomień w Action Center, które będzie dostępne w dolnym, prawym rogu paska zadań. Powiadomienia będą pochodzić zarówno od systemu oraz uruchomionych aplikacji, jak i z komunikatorów, a także stron internetowych, w tym Facebooka. Nowa funkcja Battery Saver dedykowana użytkownikom laptopów i netbooków. Pozwala ona na wprowadzenie oszczędzania energii poprzez wstrzymywanie niektórych akcji urządzenia - np. po wykryciu niskiego stanu baterii zostanie wstrzymane synchronizowanie danych w tle.

Data Sense to kolejna nowość. Jej zadanie to pokazywanie bezprzewodowego transferu danych oraz możliwość wyznaczenia jego limitu. Przyda się to zapewne w przyszłych aktualizacjach systemu dla Lumii i innych urządzeń działających obecnie pod Windows Phone. Na tym nie koniec nowości - build 9860 wprowadza możliwość przerzucenia aplikacji z jednego monitora na drugi - wykonuje się tą akcję za pomocą klawiszy Windows+Shift+klawisz kursora. Nadto wprowadzono animację ukazującą zmianę wirtualncyh pulpitów.

Windows 10 rozwija się coraz szybciej. Od jego premiery (w wersji Technical Preview) nie minął jeszcze miesiąc, więc być może kolejna aktualizacja nastąpi równie szybko, jak dzisiejsza.