Windows 10 Technical Preview build 9926 - nowości w przyszłym tygodniu

Po wczorajszej konferencji Microsoftu wiadomo już, że kolejny build Windows 10 Technical Preview ujrzy światło dzienne w przyszłym tygodniu i będzie wyposażony w kilka nowych elementów.

Podczas konferencji został pokazany build z numerem 9924, a w ręce użytkowników trafi jego poszerzona wersja - 9926. Od razu zapowiedziano, że nieco dłużej poczekają użytkownicy urządzeń przenośnych - wersja systemu przygotowana pod ich kątem ukaże się w lutym. Pierwsza interesująca nowość to zaimplementowanie w nim 25 języków. Druga - pojawi się w końcu Cortana, mająca być nieodłączną częścią pełnego wydania Windows 10. Trzecia - wprowadzenie Continuum, czyli funkcji odpowiedzialnej za wykrywanie rodzaju urządzenia, na jakim pracuje system i przystosowanie go pod odpowiednie potrzeby.

Dalsze ulepszenia to nowe elementy interfejsu użytkownika. Nie pojawi się natomiast potwierdzona oficjalnie przeglądarka Spartan - przyjdzie na nią jeszcze trochę poczekać. Nie jest też jasne, czy w tym buildzie pojawią się funkcje związane z Windows Holographic, ani też czy zostaną dodane podstawowe aplikacje z pakietu MS Office. O wszelkich nowościach będziemy informować na bieżąco.