Windows 10 Technical Preview - co przyniesie kolejna aktualizacja?

Windows 10 Technical Preview jest aktualnie dostępny w wydaniu oznaczonym jako "build 9841". Kolejna aktualizacja zmieni to do wersji "9860" i już wiadomo o niektórych nowych elementach.

Windows 10 Technical Preview build 9860 przyniesie użytkownikom animacje, mające wpływ na ogólną estetykę systemu. Kiedy użytkownik otwierać będzie nowe okienko, rozwinie się ono z ikonki. Gdy będzie się je zamykać, zwinie się do ikonki na pasku zadań. Znikają zatem pojawiające się normalnie okienka, a rozwiązanie to znają już użytkownicy systemów OS X. Jednak nie będzie to działać dokładnie tak samo jak w systemie Apple. Warto zauważyć, że pod Windows 7 i 8 pojawiły się już podobne efekty, jednak w przypadku "dziesiątki" będą mniej pamięciożerne. Kolejne zmiany, jakie przyniesie nowa wersja, to ulepszony interfejs użytkownika, jednak innych szczegółów póki co nie podano.

Windows 10 Technical Preview - co przyniesie kolejna aktualizacja?

Kolejną ze zmian w 9860 ma być poprawka dotycząca interfejsu połączeń sieciowych. Aktualnie działa to tak samo jak w Windows 8.1, jednak ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Nie będzie już połączeń w pasku (Charm Bar), ale po kliknięciu na ikonkę połączenia sieciowego otworzy się osobne okienko. W ramach usprawnień pojawi się więcej opcji dotyczących połączeń bezprzewodowych oraz bardziej szczegółowe informacje o VPN i hotspotach. A kiedy to wszystko? Microsoft odpowiada enigmatycznie: w bliskiej przyszłości.