Windows 10 Technical Preview do smartfonów jest dostępne, ale nie dla każdego

Użytkownicy wybranych smartfonów z rodziny Lumia działających pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 mogą pobierać aktualizację do testowej wersji Windows 10 Technical Preview 2. Koniecznie jest do tego zarejestrowanie się w programie Windows Insider i posiadane odpowiedniego urządzenia.

Windows 10 ma zadebiutować już na jesieni. Nowy system od Microsoftu zostanie wydany na wiele różnych urządzeń elektronicznych niezależnie od długości przekątnej ekranu. W przeciwieństwie do Windows 8.1 i mobilnego Windows Phone 8.1, to samo oprogramowanie dostępne będzie na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych. Windows 10 ma trafić nawet na konsolę do gier Xbox One.

Windows 10 Technical Preview do smartfonów jest dostępne, ale nie dla każdego

Windows 10 trafia wreszcie na smartfony

Użytkownicy komputerów zarejestrowani w programie Windows Insider już wcześniej mieli możliwość pobrania Windows 10 Technical Preview i przetestowania części z nowości zaprezentowanych na styczniowej konferencji Microsoftu. Teraz przyszła kolej na użytkowników urządzeń mobilnych. Wersja rozwojowa Windows 10 Technical Preview 2 do smartfonów jest już dostępna do pobrania.

Zobacz również:

  • Najlepsze świąteczne promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [8.12.2021]
  • Windows 10: jak nagrywać pliki audio? [PORADNIK]

W celu pobrania aktualizacji należy zarejestrować się w programie Windows Insider, a następnie pobrać aplikację dla deweloperów, zalogować się w niej i pobrać aktualizację z poziomu menu ustawień telefonu.

Niestety, nie wszyscy użytkownicy smartfonów z Windows Phone mogą skorzystać z możliwości pobrania Windows 10 Technical Preview 2 do smartfonów. Microsoft jak na razie przygotował uaktualnienie tylko dla sześciu wybranych modeli smartfonów z rodziny Lumia oznaczonych numerami 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Co więcej wspierane są telefony wyłącznie z wybranych regionów.