Windows 10 Technical Preview do smartfonów jest dostępne, ale nie dla każdego

Użytkownicy wybranych smartfonów z rodziny Lumia działających pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 mogą pobierać aktualizację do testowej wersji Windows 10 Technical Preview 2. Koniecznie jest do tego zarejestrowanie się w programie Windows Insider i posiadane odpowiedniego urządzenia.

Windows 10 ma zadebiutować już na jesieni. Nowy system od Microsoftu zostanie wydany na wiele różnych urządzeń elektronicznych niezależnie od długości przekątnej ekranu. W przeciwieństwie do Windows 8.1 i mobilnego Windows Phone 8.1, to samo oprogramowanie dostępne będzie na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych. Windows 10 ma trafić nawet na konsolę do gier Xbox One.

Windows 10 trafia wreszcie na smartfony

Windows 10 trafia wreszcie na smartfony

Użytkownicy komputerów zarejestrowani w programie Windows Insider już wcześniej mieli możliwość pobrania Windows 10 Technical Preview i przetestowania części z nowości zaprezentowanych na styczniowej konferencji Microsoftu. Teraz przyszła kolej na użytkowników urządzeń mobilnych. Wersja rozwojowa Windows 10 Technical Preview 2 do smartfonów jest już dostępna do pobrania.

W celu pobrania aktualizacji należy zarejestrować się w programie Windows Insider, a następnie pobrać aplikację dla deweloperów, zalogować się w niej i pobrać aktualizację z poziomu menu ustawień telefonu.

Niestety, nie wszyscy użytkownicy smartfonów z Windows Phone mogą skorzystać z możliwości pobrania Windows 10 Technical Preview 2 do smartfonów. Microsoft jak na razie przygotował uaktualnienie tylko dla sześciu wybranych modeli smartfonów z rodziny Lumia oznaczonych numerami 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Co więcej wspierane są telefony wyłącznie z wybranych regionów.