Windows 10 Technical Preview do smartfonów nie będzie miał wygórowanych wymagań

Windows 10 to nadchodzący system operacyjny od Microsoftu, który będzie działał na bardzo wielu różnych typach urządzeń elektronicznych. Oprogramowanie trafi też na smartfony i przynajmniej we wczesnej wersji nie będzie miało wygórowanych wymagań.

Microsoft postanowił opracować system Windows 10 tak, aby można było uruchomić go na wielu rodzajach urządzeń. Tak jak Windows 8.1, będzie on napędzał komputery osobiste, laptopy oraz tablety. W przyszłości trafi nawet na najnowszą konsolę do gier od firmy z Redmond, czyli Xboksa One. To jednak nie koniec, bo Windows 10 trafi również na smartfony i zastąpi oprogramowanie o nazwie Windows Phone 8.1

Podobnie jak Windows Phone 8.1, nadchodzący Windows 10 Technical Preview do smartfonów będzie działał na urządzeniach o nawet bardzo słabej specyfikacji technicznej. Okazuje się, że z oprogramowania będą mogli skorzystać nawet wybrane sprzęty wyposażone w zaledwie 512 MB RAM. Informacja ta pochodzi bezpośrednio od Microsoftu.

Windows 10 Technical Preview do smartfonów nie będzie miał wygórowanych wymagań

Windows 10 zadebiutuje jednocześnie na komputerach osobistych i smartfonach

Nie wiadomo jednak, które konkretnie urządzenia będą mogły uruchomić rozwojowe wydanie systemu Microsoftu, ale znajdzie się wśród nch przynajmniej jedno z 512 MB RAM. Windows 10 Technical Preview powinien pojawić się lada moment. Pełna wersja Windows 10 wydany zostanie jednak dopiero na jesieni.

Za wcześnie jednak na to, by twórcy oprogramowania wydali pełną listę dotychczas wydanych sprzętów, które doczekają się oficjalnej aktualizacji z Windows Phone 8.1 do Windows 10. Nie ma też pewności, że finalna wersja systemu Microsoftu będzie wspierać smartfony 512 MB, ale dużo na to wskazuje.

źródło: windowscentral.com