Windows 10 Technical Preview doczekał się pakietu Office 2016

Wraz z Windows 10 na jesieni ma zadebiutować nowy pakiet biurowy. Microsoft Office 2016 od Microsoftu będzie dostępny w dwóch wersjach dostosowanych zarówno do klasycznego, jak i do dotykowego interfejsu. Testerzy nowego systemu operacyjnego z Redmond mogą już przyjrzeć się kolejnej inkarnacji Worda, Excela i PowerPointa.

Office 2016 będzie dostępny dla użytkowników systemu Windows 10 w dwóch odmianach różniących się znacząco interfejsem. Jedna z wersji pakietu biurowego Microsoftu będzie przystosowana do obsługi klawiaturą i myszą, a druga przygotowana została z myślą o ekranach dotykowych stosowanych w tabletach i notebookach z systemem Windows.

Windows 10 Technical Preview doczekał się pakietu Office 2016

Office 2016 ma zadebiutować już jesienią

Microsoft przygotował już dla użytkowników Windows 10 Technical Preview wstępną wersję Office 2016 rozwijanego głównie z myślą o tabletach. Osoby korzystające z programu Windows Insider dostali dostęp do aplikacji składających się na pakietu biurowy firmy z Redmond: Worda, Excela i PowerPointa.

Programy pojawiły się w wersji beta oficjalnego repozytorium oprogramowania w Windows 10. Testowe wersje Word, Excel i PowerPoint przypominają aplikacje, które zostały wydane wcześniej na tablet marki Apple. Dotykowy pakiet Office 2016 w akcji uruchomiony na urządzeniu z oprogramowaniem Microsoftu można było zobaczyć zresztą na materiale wideo.

Windows 10 Technical Preview doczekał się pakietu Office 2016

Nowe aplikacje Office do Windows 10 przypominają programy wydane na iPada

Office 2016 będzie aplikacją uniwersalną działającą w interfejsie Modern UI niezależnie od przekątnej ekranu. Ten sam program przygotowany zostanie na smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne. Wedle wstępnych zapowiedzi będzie to pakiet biurowy nie będzie wymagał od użytkowników końcowych urządzeń z ekranami poniżej 10 cali wykupienia abonamentu Office 365 do wykonywania podstawowych zadań.