Windows 10 Technical Preview doczekał się pierwszych poprawek

Microsoft udostępnił użytkownikom Windows 10 Technical Preview pierwszą aktualizację.

Zgodnie z obietnicą Microsoft udostępnił 1 października Windows 10 Technical Preview, czyli wczesną wersję poglądową swojego najnowszego systemu. Chcąc ją przetestować powinniśmy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z oprogramowaniem w fazie testów, więc nie powinniśmy być zaskoczeni błędami, niedociągnięciami i niepoprawnym działaniem niektórych elementów (Windows 10 Technical Preview - przeczytaj przed instalacją!).

Microsoft czeka teraz ciężka praca wiążąca się z reakcją na wykrywane problemy, tym bardziej, że wedle złożonych przez niego deklaracji, ma się to odbywać znacznie szybciej niż w przypadku poprzednich "okienek". Pierwszą taką "akcję" przeprowadził w zaledwie kilka godzin po udostępnieniu Windows 10 Technical Preview. Obecnie użytkownicy nowego systemu proszeni są bowiem o skorzystanie z mechanizmu Windows Update i jak najszybsze zainstalowanie dostarczonych poprawek.

Co wnoszą?

Biuletyn KB3001512 zapewnia:

- usunięcie problemu z brakiem aktualizacji dla firmware i sterowników w przypadku niektórych urządzeń

- usunięcie problemów Adobe Flash z odtwarzaniem wideo

- usunięcie problemów z listą Widok zgodności programu Internet Explorer 11

Poprawki te przeznaczone są zarówno dla 32- jak i 64-bitoowej wersji Windows 10 Technical Preview. Warto też pamiętać, że po ich instalacji wymagane jest ponowne uruchomienie komputera.