Windows 10 Technical Preview - dwa buildy wyciekły do sieci. Podobno.

Microsoft zapowiedział, że do końca lutego nie ma co oczekiwać nowych wydań Windows 10 TP, ale w sieci niespodziewanie pojawiły się aż dwa jego wydania - Windows 10 build 10022 oraz Windows 10 build 10014.

Nadto krąży gdzieś obraz edycji Windows Server vNext Build 9926.0.150119-1648 Technical Preview 2. Źródłem tych rewelacji jest rosyjska grupa hakerów o nazwie WZor, która opublikowała screenshoty buildów na swoim twitterowym koncie. Do tych rewelacji należy podchodzić dość ostrożnie, mimo udostępnienia dokumentacji - znajdują się w niej m.in. opisy poprawionych bugów, jakie zostały wypatrzone w poprzednich wydaniach. Wynika z nich, że nowy build przynosi zmiany w eksploratorze Windows, dotyczące zwłaszcza widoku plików, a także dostosowanie pod Windows 10 aplikacji kompatybilnych z Windows 8.1 (coś w rodzaju trybu zgodności).

Windows 10 Technical Preview - dwa buildy wyciekły do sieci. Podobno.

Windows 10 build 10022 - podobno

Jak można przeczytać dalej, na liście rzeczy do poprawienia widnieje problem z prawidłowym wyświetlaniem poziomu naładowania baterii, przypomnieniami w Cortanie, nie wyświetlanie podglądu przy używaniu komunikatora Lync, a także drobne usterki w Internet Explorerze i systemowym kalkulatorze. WZor nie podaje żadnych linków, skąd można by pobrać wspomniane buildy, trudno więc zweryfikować, czy hakerom udało się ukraść nowe edycje z Microsoftu, czy też robią sobie żarty. Ale już raz piracki build "wyciekł" do sieci, może więc znowu miała miejsce taka sytuacja?

Zobacz również:

  • Windows 10: problem z drukarką po aktualizacji? Oto, jak go naprawić [PORADA]
  • Recenzja: Huawei Matebook 14s - 35W procesor, 90 Hz ekran i Windows Hello i waga poniżej 1,5 kg!