Windows 10 Technical Preview gotowy do pobrania

Zgodnie z zapowiedzią Windows 10 w wersji Technical Preview został właśnie udostępniony przez Microsoft.

Podczas ostatniej konferencji Microsoftu świat poznał kilka szczegółów na temat następnego "okienkowego" systemu, który wbrew oczekiwaniom będzie się nazywał Windows 10. Usłyszeliśmy m.in., że nowy system to pierwszy przedstawiciel nowej generacji systemów Windows, który będzie zapewniał zunifikowaną platformę obejmującą szeroki wachlarz różnych urządzeń (znajdą się wśród nich np. smartwatche, czy "inteligentne" lodówki).

Co równie ważne, amerykańska firma chyba wyciągnęła wnioski z porażki Windows 8 i uruchomiła Windows Insider Program, czyli program, za pośrednictwem którego będzie się bacznie wsłuchiwała we wszelkie opinie osób uczestniczących w całym cyklu tworzenia nowych "okienek". Chce dzięki temu wprowadzić na rynek produkt, który zostałby z entuzjazmem przyjęty zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Podczas konferencji Microsoft zapowiedział, że 1 października udostępni komputerowym ekspertom i specjalistom branży IT Windows 10 w wersji Technical Preview. Właśnie okazało się, że dotrzymał słowa. Po rejestracji w Windows Insider Program chętni mogą już przystąpić do instalacji i testowania nowego systemu. Na koniec warto przypomnieć, że jego wymagania systemowe są, według deklaracji Franka Shawa, jednego z kierowników Microsoftu, takie same jak przy Windows 8.

Windows 10 Technical Preview.