Windows 10 Technical Preview - jest nowa wersja

Microsoft nie zwalnia tempa. Firma co jakiś czas udostępnia kolejne wersje systemu Windows 10 w wersji Technical Preview. Ostatnia kompilacja wprowadziła sporo ciekawych nowości. Twórcy oprogramowania odpowiedzieli na potrzeby zgłaszane przez użytkowników.

Windows 10 Technical Preview doczekał się trzeciej aktualizacji oznaczonej numerem 9879. Użytkownicy korzystający z testowej wersji oprogramowania w przeciągu kilku dni powinni otrzymać możliwość pobrania uaktualnienia wprowadzającego nowe funkcje do systemu operacyjnego Microsoftu.

Jedną z nowości w Windows 10 Technical Preview jest uproszczenie animacji minimalizowania i przywracania okien, które są teraz mniej inwazyjne. Użytkownicy nowej wersji systemu Microsoftu od teraz mogą też wyłączyć wyświetlanie dodatkowych ikon na pasku zadań, które zostały dodane we wcześniejszej wersji. Zmieniła się też ikona Menu w pasku Charms Bar, trzy kropki zostały zastąpione ikonką “hamburgera” składającą się z kresek.

Zobacz również:

  • Windows 11: historia aktualizacji [22.10.2021]
  • Złośliwe oprogramowanie przeszło weryfikację Microsoftu! Jak to się stało?
Windows 10 Technical Preview - jest nowa wersja

W Windows 10 Technical Preview udostępniono też w końcu zapowiedziane wcześniej gesty wykonywane na touchpadzie wykonywane za pomocą trzech palców i usprawniono obsługę funkcji Snap Assist u użytkowników korzystających z więcej niż jednego monitora. Poprawiono też dodaną w ostatniej wersji obsługę plików MKV.

Firma z Redmond wprowadziła w Windows 10 Technical Preview oznaczonym numerem 9879 wiele nowości. Niestety będzie to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja testowej wersji zapowiedzianego na przyszły rok systemu od Microsoftu.

źródło: winsupersite.com