Windows 10 Technical Preview - kolejne informacje o usprawnieniach

Widać, że Microsoft mocno pracuje na swoim nowym systemem, ponieważ co parę dni informuje nas o nowych lub poprawionych rzeczach, które się w nim znajdą. Oto kolejne nowości.

W Windows 10 wprowadzona zostanie możliwość korzystania z map w trybie offline. Jak do tej pory z mapek mogli korzystać użytkownicy Windows Phone, jednak należy pamiętać, że Windows 10 będzie dostępny na wszystkie urządzenia, więc mapy będą mogły być oglądane zarówno za pomocą komputera, jak i laptopa, tabletu czy smartfona. To dobre rozwiązanie dla osób, które wybierają się w podróż - mogą w domu pobrać mapki, aby używać ich potem w obcym sobie terenie. Mają być one dostępne dla każdego zakątka świata, a pierwsza ich wersja pojawi się w styczniowej aktualizacji Windows 10 Technical Preview.

Mapy offline

Mapy offline

Wraz z nią pojawi się także ulepszona funkcja Battery Saver. Jak nietrudno zgadnąć, przeznaczona jest dla użytkowników urządzeń przenośnych, a poprawki polegają między innymi na nakładaniu ograniczeń na aktywność procesów w tle. Po uruchomieniu tego trybu jak najmniejsze zużycie energii stanie się priorytetem dla systemu i wszystkie zbędne elementy są wyłączane lub zatrzymywane. Przyda się to w momencie, gdy zostało jej już niewiele, a użytkownik nie może podładować urządzenia. Wygodnym rozwiązaniem ma być opcja automatycznej aktywacji tego trybu pod dojściu zasilania do określonego poziomu, np. 20% stanu naładowania baterii.