Windows 10 Technical Preview ma ponad milion użytkowników

Nie ma jeszcze miesiąca od momentu, kiedy Microsoft udostępnił każdemu chętnemu Windows 10 Technical Preview, a już pojawiają się pierwsze dane o użytkownikach. Jest ich już ponad milion.

Ten milion użytkowników to osoby, które zapisały się do programu "Insider". Jednak ile osób tak naprawdę pomaga w rozwoju systemu, wysyłając Microsoftowi swoje uwagi i spostrzeżenia? Tu, jak się okazuje, tak różowo nie jest, ponieważ z tych miliona osób tylko co piąta choć raz zgłosiła swoją opinię do firmy, co daje ok. 200 tysięcy aktywnych użytkowników Windows 10 Technical Preview.

Windows 10 Technical Preview ma ponad milion użytkowników

A co się tyczy nazwy systemu i braku Windows 9 - słyszeliśmy już na ten temat różne teorie. Najnowsza przedstawił wczoraj Tony Prophet, wiceprezes działu Windows Marketing. Wyjaśnił na konferencji Dreamforce w San Francisco, że przeskok z 8 na 10 odbył się naturalnie, co sugeruje, że 8.1 można by policzyć jako Windows 9. Dodał poza tym, że zmiana numeracji miała także symbolicznie świadczyć o wejściu Windowsa w nową jakość, odcinającą się od wszystkich poprzedników.