Windows 10 Technical Preview ma ponad milion użytkowników

Nie ma jeszcze miesiąca od momentu, kiedy Microsoft udostępnił każdemu chętnemu Windows 10 Technical Preview, a już pojawiają się pierwsze dane o użytkownikach. Jest ich już ponad milion.

Ten milion użytkowników to osoby, które zapisały się do programu "Insider". Jednak ile osób tak naprawdę pomaga w rozwoju systemu, wysyłając Microsoftowi swoje uwagi i spostrzeżenia? Tu, jak się okazuje, tak różowo nie jest, ponieważ z tych miliona osób tylko co piąta choć raz zgłosiła swoją opinię do firmy, co daje ok. 200 tysięcy aktywnych użytkowników Windows 10 Technical Preview.

A co się tyczy nazwy systemu i braku Windows 9 - słyszeliśmy już na ten temat różne teorie. Najnowsza przedstawił wczoraj Tony Prophet, wiceprezes działu Windows Marketing. Wyjaśnił na konferencji Dreamforce w San Francisco, że przeskok z 8 na 10 odbył się naturalnie, co sugeruje, że 8.1 można by policzyć jako Windows 9. Dodał poza tym, że zmiana numeracji miała także symbolicznie świadczyć o wejściu Windowsa w nową jakość, odcinającą się od wszystkich poprzedników.