Windows 10 Technical Preview - nowe elementy w eksploratorze plików

Jeśli zdecydowaliście się na pobranie Windows 10 Technical Preview, bądźcie gotowi na małe zmiany, które pojawiają się czasem bez zapowiedzi. Na przykład w eksploratorze plików.

Nie są to przełomowe rzeczy, wręcz przeciwnie - były wcześniej w systemach Windows, jednak w 10 ułatwiono do nich dostęp. Co konkretnie mam na myśli? Chodzi o ostatnio używane pliki oraz najczęściej używane foldery. Osobne działy dotyczące tego typu elementów pojawiły się w okienku widocznym po wyborze "Home" - co możecie dokładniej zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu. Niby mała zmiana, ale czasem może zaoszczędzić czasu użytkownikowi.

Microsoft udzielił krótkiej informacji, w której wyjaśnia, że dodanie tych sekcji w eksploratorze ma umożliwić szybszy dostęp użytkownikowi do ostatnio zmienionych plików, a co za tym idzie - zwiększyć jego produktywność. Warto też wspomnieć, że użytkownik może samodzielnie zmodyfikować "domowy folder" (Home), a także łatwo wyczyścić historię przeglądanych/używanych ostatnio plików. W tym celu należy wejść w ustawienia - "Taskbar and Start Menu Properties", wybrać zakładkę "Start Menu", a następnie dopasować ustawienia do swoich potrzeb - np. ustalić, ile ma być elementów wyświetlanych na liście.

Aby wyczyścić dane, wystarczy tylko wcisnąć "Clear" i gotowe.