Windows 10 Technical Preview otrzymał trzy nowe łatki

Microsoft wypuścił trzy łatki dla wydania Windows 10 Technical Preview build 9926. Jedna z nich poświęcona jest zabezpieczeniom Internet Explorera, dwie dotyczą przygotowania do kolejnych buildów.

Każdy użytkownik może pobrać te łatki korzystając z Windows Update. Patche posiadają numery KB 3040021 oraz KB 3038930 i opisane są odpowiednio jako "likwidujący problemy przy instalacji kolejnych buildów" oraz "pomoc przy instalacji kolejnych buildów". Łatka oznaczona jako KB 3021252 to zbiorcza poprawka mechanizmów bezpieczeństwa przeglądarki Internet Explorer. O pojawieniu się poprawek poinformował na Twitterze odpowiedzialny za Windows 10 TP Gabriel Aul, który niedawno ogłosił w ten sam sposób, że kolejny build ukaże się najszybciej w marcu.

Windows 10 Technical Preview otrzymał trzy nowe łatki

Tweet Gabriela Aula

Tymczasem użytkownicy cały czas podają swoje pomysły na funkcje, jakie powinny pojawić się w finalnej wersji Windows 10. W momencie pisania tego newsa na stronie Windows Feature Suggestion Box prowadzi przywrócenie Aero Glass w wersji znanej z Windows 8 Developer Preview - pomysł ten ma 46 701 głosów. Drugie miejsce zawojowali użytkownicy z Iranu, domagający się obsługi języka perskiego przez Cortanę (33 882 głosy), na trzecim - możliwość własnego skonfigurowania ekranu logowania (26 261 głosów), na czwartym - wprowadzenie zakładek do Eksploratora Windows (ponad 25 tys. głosujących).

Zobacz również:

  • Nowy wygląd Microsoft Office! Jak zaktualizować?