Windows 10 Technical Preview przede wszystkim na desktopach

Microsoft podał dziś statystykę dotyczącą instalowania Windows 10 Technical Preview. Wynika z niej, że większość użytkowników instaluje system na komputerach stacjonarnych.

Jest to konkretnie 41% osób, które zdecydowały się sprawdzić Windows 10. Niewiele mniej - 32% - używa w tym celu laptopów, zaś 22% odpala go w wirtualnych maszynach. Zaledwie 2% używa Windows 10 TP na tabletach, podobnie jak na zestawach All-in-one. 1% używa systemu na "innych" urządzeniach. Pokazuje to poniższa infografika, która dotyczy wydanego niedawno uaktualnienia 9860. Wymieniałem wcześniej, jakie nowe funkcje przynosi, warto jednak wspomnieć o niewymienionych w poprzednim newsie.

Rzeczy te to natywne wsparcie dla plików multimedialnych w formacie .mkv, a także możliwość tworzenia skrótów do aplikacji z Windows Store, zarówno Microsoftu, jak i firm trzecich. W tym wypadku wystarczy przeciągnąć interesującą użytkownika ikonkę na pulpit i gotowe. Kolejne nowości pojawiły się w opcjach bezpieczeństwa oraz połączeń sieciowych, np. w przypadku połączeń VPN, gdzie administrator może wybrać m.in., jakie aplikacje mogą być używane w sieci.