Windows 10 Technical Preview - tryb GodMode odkryty!

GodMode - to określenie kojarzą najczęściej gracze, którym taki trik w zabawach wideo pozwala niemal na wszystko. W przypadku Windows jest to możliwość zmiany i "podkręcania" prawie każdego elementu systemu.

Nie wiadomo, czy we wcześniejszych buildach Windows 10 TP podany poniżej sposób zadziała, ale pewne jest, że w najświeższym - 9926 - nie ma z tym problemu. GodMode zbiera w jednym miejscu wszystkie opcje oraz funkcje własnej konfiguracji systemu i dzieli je wg typów (np. narzędzia administracyjne, narzędzia sieciowe, itp.). Jeżeli chcecie mieć wpływ na wszystko, należy wykonać prostą czynność: stworzyć folder. Nie może być to jednak byle jaki folder, a musi mieć on nazwę:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Windows 10 Technical Preview - tryb GodMode odkryty!

Menu Start - bez żadnych ulepszeń

Po zatwierdzeniu nazwy folderu tryb GodMode zaczyna działanie - ikonka folderu zmienia się na wzór Panelu Sterowania, a po jej kliknięciu użytkownik otrzymuje wygodnie zgromadzone opcje konfiguracyjne. Gdy tryb już działa, można w każdej chwili zmienić samo "GodMode" na dowolną inną nazwę - jednak kropka i wszystko po niej muszą pozostać w nienaruszonym stanie. Jeżeli spróbujecie tego rozwiązania, dajcie znać, jak się wam podoba!

Zobacz również:

  • Duża zmiana w aktualizacjach systemów Windows
  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI