Windows 10 Technical Preview umożliwi aktualizację do Windows 10 RTM

Windows 10 Technical Preview udostępniony został dwa miesiące temu. Microsoft przewiduje dalsze aktualizacje testowej wersji zapowiedzianego na przyszły rok systemu. Dowiedzieliśmy się też, że tym razem nie powinno być problemu z uaktualnieniem go do wersji Windows 10 RTM.

Microsoft zapowiedział wydanie w przyszłym roku kolejnej wersji swojego systemu operacyjnego. Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 zastąpione zostaną przez Windows 10, który zadebiutuje późnym latem lub wczesną jesienią. Już teraz można korzystać z Windows 10 Technical Preview, czyli testowej edycji systemu operacyjnego.

Na początku przyszłego roku ma pojawić się z kolei Windows 10 Consumer Preview. Udostępnienia tej wersji spodziewamy się na przełomie stycznia lub lutego. Po jej wydaniu Microsoft poświęci kilka miesięcy na zbieranie informacji zwrotnej od testerów i usuwanie usterek.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
Windows 10 Technical Preview umożliwi aktualizację do Windows 10 RTM

W połowie przyszłego roku pojawi się też Windows 10 w wersji RTM. Tym razem ma być możliwa bezproblemowa aktualizacji poprzednich wersji testowych. Użytkownicy Windows 10 Technical Preview i Windows 10 Consumer Preview będą mogli więc zainstalować kolejne, niemal gotowe wydanie Windows 10 bez utraty danych.

Do tej pory testerzy systemu Windows w celu przetestowania systemów w wersji RTM usuwać poprzednie wydania testowe i konfigurować ponownie system od podstaw. Tym razem ma być inaczej. Jak napisał na Twitterze Gabe Aul, szef projektu Windows 10 Technical Preview, Microsoft planuje udostępnić możliwość bezproblemowej aktualizacji i pozostaje mieć nadzieję na to, że nie uniemożliwią spełnienia tych obietnic problemy techniczne.

źródło: digitaltrends.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: