Windows 10 Threshold 2 - problemy z instalacją

Windows 10 Threshold 2 sprawia niektórym użytkownikom duże problemy.

Microsoft rozpoczął dostawy Threshold 2. To pierwsza duża aktualizacja dla systemu Windows 10, która wnosi wraz ze sobą sporo zmian. Niestety użytkownicy "dziesiątki" zaczęli się uskarżać na różne problemy.

Zawieszanie instalacji

Na forum Microsoft Community pojawiły się wpisy osób, w przypadku których proces instalacji Windows 10 Threshold 2 zatrzymywał się w pewnym miejscu. W odpowiedzi na to Microsoft wydał następujące oświadczenie:

"Jeśli proces instalacji został zamrożony w 44%, sprawdź, czy masz włożoną w urządzeniu kartę SD. Jeżeli tak, usuń ją. Aktualizacja powinna ruszyć dalej. Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni oferowanej przez kartę SD sprawdź, czy masz port USB / mini-USB, który można wykorzystać do uaktualnienia. W przeciwnym wypadku możesz spróbować zwolnić miejsce na dysku."

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 w 2023
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [27.03.2023]

Niestety pomimo potwierdzenia przez Microsoft istnienia problemu i dostarczenia stosownej poprawki problemy występują nadal. Kolejnych zdenerwowani użytkownicy Windows 10 twierdzą bowiem, że proces aktualizacji zatrzymuje się w innych jej fazach i to również na komputerach, które nie posiadają slotu SD. Co robić w takim przypadku? Póki co można jedynie upewnić się, że na dysku jest wystarczająca ilość wolnego miejsca i ponowić próbę instalacji aktualizacji.

Usuwanie programów

Na reddicie pojawiły się wpisy osób, które uskarżają się, że procesowi instalacji Windows 10 Threshold 2 towarzyszyło usunięcie różnych aplikacji, w tym m.in. CPU-Z, Speccy, Cisco VPN Client. "Dziesiątka" uznała je najprawdopodobniej za niekompatybilne.

Problem w tym, że podczas procesu aktualizacji Windows 10 Threshold 2 nie ma informacji, które aplikacje są usuwane. Mam nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach Microsoft to zmieni. Obecnie o tym jakie aplikacje zostały usunięte można dowiedzieć się odwiedzając utworzonym na dysku C folder Windows.old.