Windows 10: "Twój telefon" zyskuje kolejną funkcję

Trzeba przyznać, że Microsoft pracuje bardzo mocno nad rozwojem aplikacji "Twój telefon". W sobotę pojawiła się możliwość kontrolowania muzyki w smartfonach, a dzisiaj kolejna nowa funkcja.

Jak na razie mogą z niej korzystać uczestnicy programu Windows Insider, jednak wkrótce zostanie udostępniona szerokiemu gronu użytkowników Windows 10. A na czym polega jej działanie? Otóż wprowadzono pełne wsparcie dla wyświetlania statusu usług działających w podłączonym urządzeniu. Dlatego nie odrywając wzroku od monitora będzie można sprawdzić status połączenia Wi-Fi, Bluetooth, naładowania baterii, siły sygnału oraz DND. Obecnie aplikacja Twój telefon wyświetla tylko oznaczenie, że dana usługa jest włączona/wyłączona. Najnowsza wersja pozwala na zdobycie szczegółowych informacji.

Windows 10: "Twój telefon" zyskuje kolejną funkcję

A co nas czeka w przyszłości? Microsoft zdradził co nieco. Można będzie korzystać z obrazu w obrazie, aby używać okienka konwersacji, które da się przesuwać po całym ekranie, kopiować znaki z grafik, a także pojawią sie kolejne funkcje związane z obsługą wiadomości SMS oraz MMS. Kiedy? Prawdopodobnie w trakcie kolejnych tygodni.

Źródło: WindowsLatest