Windows 10 VR: znamy minimalne wymagania dla PC. Spełniasz je?

Windows Holographic to technologia, dzięki której obsługa wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości ma szansę trafić "pod strzechy". Poznaliśmy wymagania sprzętowe, jakie powinien spełniać komputer z Windows 10 aby obsługiwać to rozwiązanie.


Wirtualna Rzeczywistość w Windows 10

Windows Holographic (Wirtualny Pulpit) to zapowiedziana przez Microsoft platforma, która pozwalała będzie użytkownikom Windows 10 zagłębić się w wirtualny świat nie tylko przy wykorzystaniu drogich gogli ale umożliwi producentom takiego sprzętu na dostarczenie na rynek modeli, których cena nie będzie przekraczała 300 dolarów. To zaś oznacza wielką szansę na przyspieszenia tempa wkraczania technologii VR "pod strzechy".

Komputer z Windows 10 dla VR

Gogle to jeden element "wirtualnej" układanki, natomiast drugim jest sam komputer z Windows 10, a konkretnie wymagania dotyczące jego specyfikacji, które ustalone na bardzo wysokim poziomie spowodowałyby spowolnienie wspomnianego adaptacji VR przez jak najszersze grono użytkowników. Dzisiaj w sieci pojawił się zrzut ekranu z instalatora Windows Holographic przedstawiający ponoć minimalne wymagania Microsoftu w tym zakresie: 4 GB RAM, czterordzeniowy procesor, karta graficzna wspierająca DirectX 12, kontroler USB 3.0 oraz 1 GB wolnego miejsca na dysku.

Kto skorzysta z Windows Holographic?

Jak widać, wspomniane wymagania nie są zbyt trudne do spełnienia nawet przez 2-3-letnie komputery. Dla osób, które przed zakupem gogli chciałyby się upewnić, że ich sprzęt poradzi sobie z obsługą technologii Microsoftu przygotowana została aplikacja “Windows Holographic First Run".

Windows Holographic - kiedy?

Standardowo dostępna obsługa wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości pojawi się w Windows 10 dzięki aktualizacji Creators Update, która zostanie udostępniona w marcu 2017 roku.