Windows 10: aktualizacja Anniversary Update resetuje ustawienia

Aktualizacja do Windows 10 Anniversary Update: Microsoft nie ustrzegł się kilku wpadek.

Proces aktualizacji do Windows 10 Anniversary Update został rozpoczęty. Nie przebiega on jednak bez problemów. Do doniesień mówiących o zawieszaniu się uaktualnionego komputera dołączyły kolejne: resety ustawień do ustawień domyślnych.

W wydanym właśnie oświadczeniu Microsoft potwierdził, że do wspomnianych resetów faktycznie dochodzi. Zapewnił też, że zespół informatyków pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu.

"Jesteśmy świadomi problemu, który powoduje, że w przypadku niektórych osób dochodzi do resetu spersonalizowanych ustawień do ustawień domyślnych. Zespół pracuje ciężko aby jak najszybciej rozwiązać ten problem tak, by przyszłe aktualizacje do Windows 10 Anniversary Update nie resetowały ustawień. Jeżeli zaktualizowałeś do wersji 1607 jest kilka ustawień, które mogły być zresetowane. Proszę przejść do sekcji ustawień aplikacji aby ponownie spersonalizować ustawienia, które uległy zmianie". - tłumaczy Microsoft.

Wśród resetowanych ustawień znalazły się ustawienia dla trybu tabletu, powiadomień, wirtualnych pulpitów i pióra. Ciekawiej prezentują się tutaj jednak doniesienia internautów mówiące o zmianie ustawień dotyczących domyślnej przeglądarki, którą po aktualizacji zostawała przeglądarka Edge.

Podsumowując można jednak stwierdzić, ze pomimo powyższych problemów proces aktualizacyjny do Windows 10 Anniversary Update przebiega całkiem sprawnie.