Windows 10 - aktualizacja wywołuje problemy z Teams i Outlookiem

Microsoft powrócił do swojej starej tradycji. Jeśli ktoś nie pamięta lub jakoś tego nie zauważył, polega ona na tym, że aktualizacje Windows 10 wywołują problemy.

Najnowsze kłopoty z Windows 10 zgłaszają osoby, które wprowadziły... łatki z Patch Tuesday. W pakiecie znajdowała się aktualizacja Microsoft News, dodająca do niej widget, a także poprawki związane z kompatybilnością Bluetooth i sterownikami. Coś jednak zgrzyta i pojawiły się problemy z logowaniem do Teams, Outlooka oraz OneDrive for Business. Użytkownicy otrzymują wiadomość: We’re sorry, we’ve run into an issue lub wyskakuje błąd o numerze 80080300. Co jednak pocieszające, problemy mają w przeważające większości tylko osoby, które aktualizowały starszą wersję Windows 10 - 1909.

Jak podaje Microsoft, problem jest powodowany przez niezgodność z telemetrią, co uniemożliwia skorzystanie z usług Microsoft 365. Pomóc może odinstalowanie i ponowna instalacja aplikacji, której nie można użyć, czasem pomaga zwykły restart systemu. Ale na tym nie koniec. Aktualizacja KB5003173, przeznaczona dla wersji 20H2/2004, nie chce się instalować. Tutaj pojawia się błąd 0x800f0922. Inni użytkownicy donoszą, że proces aktualizacji przebiega normalnie, ale po ponownym uruchomieniu maszyny... zmiany są wycofywane.

Windows 10 - aktualizacja wywołuje problemy z Teams i Outlookiem

Ilość doniesień oraz różnorodność problemów sugerują, że Microsoft sknocił mechanizm instalacji aktualizacji. Co zatem robić w takiej sytuacji? Nic. Po prostu trzeba zaczekać, aż producent wypuści poprawkę.