Windows 10: aplikacje sprzedają się bardzo dobrze

Microsoft poinformował, że sklep Windows Store cieszy się coraz większą popularnością.

Wraz z Windows 8 Microsoft udostępnił internautom możliwość skorzystania z oferty Windows Store, czyli głównego źródła pozwalającego na pobieranie aplikacji z interfejsem Modern UI. Niestety wbrew nadziejom Microsoftu sklep nie cieszył się popularnością ponieważ wspomniane aplikacje, delikatnie mówiąc, nie przypadły do gustu użytkowników "ósemki". Potwierdzał to raport na ten temat dostarczony w 2013 roku przez firmę Soluto:

Windows 8: średnia liczba uruchamianych w ciągu doby aplikacji Modern UI w rozbiciu na różne rodzaje urządzeń

Windows 8: średnia liczba uruchamianych w ciągu doby aplikacji Modern UI w rozbiciu na różne rodzaje urządzeń

Windows Store - jest lepiej

Wraz z udostępnieniem Windows 10 sytuacja ta zaczęła się jednak zmieniać.

"W minionym okresie świątecznym odnotowaliśmy dwukrotnie większą liczbę transakcji płatniczych dla komputerów PC i tabletów w porównaniu do poprzedniego okresu świątecznego. Klienci korzystający z Windows 10 wygenerowali 4,5x większe przychody na urządzenie w porównaniu do Windows 8" - pochwalił się właśnie na blogu Microsoft.

Dodatkowo poinformował, że:

- od udostępnienia Windows 10 Windows Store doczekał się 3 miliardów wizyt

- większość aplikacji wciąż pobierają użytkownicy Windows 8.x

- biorąc pod uwagę całość ruchu wygenerowanego w Windows Store bardzo szybko rośnie w nim udział użytkowników Windows 10

Na taki wynik nie miało jednak wpływu jedynie udostępnienie Windows 10. Mam tutaj na myśli wzbogacenie oferty Windows Store pozycjami z innych niż "aplikacje" kategorii. Ponadto pozytywny wpływ na ilość pobrań będzie miało z pewnością zapowiedziane udostępnienie rozszerzeń dla przeglądarki Edge.