Windows 10 - automatyczne logowanie do trybu tabletowego

Ekran startowy uruchamiany wyłącznie w trybie pełnoekranowym był jednym z wyróżników Windows 8. W Windows 10 powróciło Menu Start, ale użytkownicy mogą powrócić do pełnoekranowego interfejsu na życzenie. Podpowiadamy, jak zmienić preferencje dotyczące Trybu tabletu.

W Trybie tabletu zamiast Menu Start wyświetlany jest Ekran Start, a aplikacje uruchamiane są na pełnym ekranie. Można go uruchomić dwoma kliknięciami bezpośrednio w Centrum akcji. Można też wybrać, czy i kiedy Windows 10 ma przełączać Tryb pulpitu na Tryb tabletu automatycznie.

Aby zmienić preferencje dotyczące Trybu tabletu należy przejść do Ustawień systemu Windows 10 wybierając odpowiedni odnośnik w Menu Start. W otwartym oknie należy znaleźć sekcję System, a w niej z kolumny po lewej stronie wybrać pozycję o nazwie Tryb tabletu.

W nowym oknie Windows 10 pozwoli włączyć i wyłączyć tryb tabletu. Można też wybrać, jak system operacyjny ma zachowywać się po zalogowaniu. Można wybrać, by przywracany był tryb wykorzystywany ostatnio lub by aktywował się zawsze tryb pulpitu.

Windows 10 - tryb tabletu

Windows 10 - tryb tabletu

Tryb tabletowy, przygotowany do urządzeń z ekranem dotykowym, może być uruchamiany automatycznie - np. po odłączeniu stacji dokującej od tabletu lub złożeniu klawiatury w laptopach hybrydowych. Z menu Tryb tabletu w Ustawieniach systemu Windows 10 można też wyłączyć wyświetlanie ikon aplikacji na pasku zadań w trybie tabletu.

Tryb automatyczny można dostosować do swoich potrzeb. Trzy opcje do wyboru to: Nie pytaj i nie przełączaj, Zawsze pytaj przed przełączeniem oraz Nie pytaj i zawsze przełączaj.