Windows 10 będzie bezpieczniejszy

Użytkownicy Windows 10 otrzymają do dyspozycji narzędzie Windows Defender Offline, które pozwoli na przeszukanie komputera pod kątem zagrożeń przed zalogowaniem do systemu.

Windows Defender, czyli narzędzie przeznaczone m.in. do usuwania złośliwego kodu z systemu Windows 10, niestety słabo wypada na tle konkurencji. Microsoft stara się jednak poprawić jego użyteczność, co potwierdziła ostatnia kompilacja "dziesiątki" - Redstone 14271 - udostępniona niedawno uczestnikom programu Windows Insider. Został w niej bowiem zintegrowany tryb offline, dzięki któremu antywirusowe narzędzie Microsoftu pozwala na skanowanie komputera w poszukiwaniu zagrożeń jeszcze przed zalogowaniem się do systemu. O tym gdzie je znajdziecie informuje poniższy zrzut ekranu:

Windows 10 z zintegrowanym Windows Defender Offline

Windows 10 z zintegrowanym Windows Defender Offline

"Niektóre złośliwe kody mogą być trudne do usunięcia z twojego komputera PC. Windows Defender Offline może pomóc je znaleźć i usunąć przy wykorzystaniu aktualnych definicji zagrożeń." - czytamy w zakładce Windows 10 narzędzia Windows Defender dowiadując się jednocześnie, że po wybraniu nowej funkcji komputer zostanie zresetowany, natomiast sam proces skanowania zajmie ok. 15 minut.

Na koniec warto przypomnieć, że Windows Defender Offline został udostępniony w postaci samodzielnego programu w 2011 roku. Znajdziesz go na stronie Microsoftu.