Windows 10 będzie dbał o automatyczne usuwanie zbędnych plików

Windows 10 po zainstalowaniu aktualizacji Creators Update (Redstone 2) zaoferuje szereg opcji dbających o automatyczne usuwanie zbędnych plików.


Windows 10 15014 z nową interesująca funkcją

Microsoft udostępnił uczestnikom programu Windows Insider nową testową kompilację Windows 10 o numerze 15014, która jest kolejnym krokiem na drodze rozwoju aktualizacji Creators Update (Redstone 2). Spośród dostrzeżonych w niej nowych funkcji na uwagę zasługuje ta, która będzie dbała o efektywne wykorzystanie miejsce na dysku komputera.

Windows 10 z automatycznym czyszczeniem zbędnych plików

Nowa funkcja pozwala na automatyczne dbanie przez system Windows 10 o usuwanie zbędnych plików.

"Aby zaoszczędzić dodatkowe miejsce na dysku dodaliśmy w ustawieniach pamięci nową opcję, która automatycznie pozbędzie się niepotrzebnych ci plików" - tłumaczy Microsoft.

Funkcja będzie rozwijana

W nowym oknie dostępne są dwie domyślnie włączone opcje: automatyczne usuwanie plików tymczasowych i automatyczne usuwanie plików po 30 dniach od ich przeniesienia do kosza. Microsoft zapowiada, że z czasem doda kolejne pozycje. Możemy też chyba założyć, że w finalnej wersji żadna z nich nie będzie domyślnie włączona.

Windows 10 Creators Update - kiedy premiera?

Na koniec warto przypomnieć, że Creators Update (Redstone 2) powinien trafić na komputery pierwszych użytkowników Windows 10 w kwietniu.