Windows 10 będzie miał trudne zadanie, bo udział Windows 7 w rynku znów rośnie

Najnowsza wersja systemu Windows nie przypadła do gustu użytkowników. W rankingu Net Applications nie tylko Windows 8 i Windows 8.1 nie odnotowały wzrostu, ale straciły udziały w rynku na rzecz pięcioletniego Windows 7.

Microsoft od dnia wydania Windows 8, czyli pierwszego systemu na komputery stacjonarne i tablety z Redmond wspierającego kafelkowy interfejs Modern UI, nie może zachęcić użytkowników do porzucenia klasycznej “siódemki”. Co gorsza, udziały rynkowe Windows 8.x nie tylko nie rosną, ani nawet nie stoją w miejscu co… maleją.

Według badań Net Applications Windows 8 w sierpniu kontrolować 6,28 proc. rynku systemów operacyjnych. Windows 8.1 w tym samym czasie mógł pochwalić się udziałem rynkowym na poziomie 7,09 proc.. Razem wynik systemów Windows 8.x wynosił wtedy 13,39 proc.

We wrześniu według danych Net Applications sumaryczny wynik Windows 8.x to już tylko 12,26 proc. Składa się na to 5,59 proc. rynku zajęte przez Windows 8 oraz 6,67 proc. dla Windows 8.1. To zaskakujące dane.

Windows 10 będzie miał trudne zadanie, bo udział Windows 7 w rynku znów rośnie

Spadek liczy użytkowników “ósemki” jest zrozumiały, skoro pojawiła się nowa wersja systemu operacyjnego. Problem w tym, że użytkownicy wcale nie instalują nowego wydania. Na przestrzeni ostatniego miesiąca najwięcej zyskał bowiem Windows 7. W sierpniu “siódemka” kontrolowała 51,21 proc. rynku, a teraz jest to 52,71 proc udziałów wśród systemów operacyjnych.

Biorąc pod uwagę to, że użytkownicy wracają do Windows 7 decyzja Microsoftu dotycząca zmiany podejścia do interfejsu użytkownika w Windows 10 wydaje się mieć dużo sensu. Nawet pracownicy giganta określają ten system nie jako bezpośredniego następcę Windows 8.1. Zamiast tego mówią o nim jako o Windows 7 z dodanymi najlepszymi rozwiązaniami wprowadzonymi w Windows 8 i Windows 8.1.

źródło: ubergizmo.com