Windows 10 będzie miał trudne zadanie, bo udział Windows 7 w rynku znów rośnie

Najnowsza wersja systemu Windows nie przypadła do gustu użytkowników. W rankingu Net Applications nie tylko Windows 8 i Windows 8.1 nie odnotowały wzrostu, ale straciły udziały w rynku na rzecz pięcioletniego Windows 7.

Microsoft od dnia wydania Windows 8, czyli pierwszego systemu na komputery stacjonarne i tablety z Redmond wspierającego kafelkowy interfejs Modern UI, nie może zachęcić użytkowników do porzucenia klasycznej “siódemki”. Co gorsza, udziały rynkowe Windows 8.x nie tylko nie rosną, ani nawet nie stoją w miejscu co… maleją.

Według badań Net Applications Windows 8 w sierpniu kontrolować 6,28 proc. rynku systemów operacyjnych. Windows 8.1 w tym samym czasie mógł pochwalić się udziałem rynkowym na poziomie 7,09 proc.. Razem wynik systemów Windows 8.x wynosił wtedy 13,39 proc.

Zobacz również:

We wrześniu według danych Net Applications sumaryczny wynik Windows 8.x to już tylko 12,26 proc. Składa się na to 5,59 proc. rynku zajęte przez Windows 8 oraz 6,67 proc. dla Windows 8.1. To zaskakujące dane.

Windows 10 będzie miał trudne zadanie, bo udział Windows 7 w rynku znów rośnie

Spadek liczy użytkowników “ósemki” jest zrozumiały, skoro pojawiła się nowa wersja systemu operacyjnego. Problem w tym, że użytkownicy wcale nie instalują nowego wydania. Na przestrzeni ostatniego miesiąca najwięcej zyskał bowiem Windows 7. W sierpniu “siódemka” kontrolowała 51,21 proc. rynku, a teraz jest to 52,71 proc udziałów wśród systemów operacyjnych.

Biorąc pod uwagę to, że użytkownicy wracają do Windows 7 decyzja Microsoftu dotycząca zmiany podejścia do interfejsu użytkownika w Windows 10 wydaje się mieć dużo sensu. Nawet pracownicy giganta określają ten system nie jako bezpośredniego następcę Windows 8.1. Zamiast tego mówią o nim jako o Windows 7 z dodanymi najlepszymi rozwiązaniami wprowadzonymi w Windows 8 i Windows 8.1.

źródło: ubergizmo.com