Windows 10 bez aktualizacji do końca 2014 roku

Windows 10 Technical Preview build 9879 to ostania kompilacja najnowszego systemu Microsoftu na jaką możemy liczyć w tym roku.

Kilka dni temu Microsoft udostępnił kompilację 9879 systemu Windows 10 Technical Preview. Jest to trzecia wersja nowych "okienek". O nowościach jakie wprowadza przeczytacie tutaj i tutaj.

Wraz z udostępnieniem Windows 10 Technical Preview Microsoft uruchomił Windows Insider Program, czyli program, za pośrednictwem którego ma się bacznie wsłuchiwać we wszelkie opinie osób uczestniczących w całym cyklu tworzenia nowych "okienek" (to inne podejście do konsumenta niż w przypadku Windows 8). Gigant obiecał też, że zamierza wydawać dla nich aktualizacje "bardzo często". Nie podał przy tym żadnych szczegółów, lecz "ludzie znajdujących się blisko prac rozwojowych Windows 10" twierdzą, że na aktualizacje dla Windows 10 TP powinniśmy oczekiwać raz, a może nawet dwa razy w miesiącu.

Jak do tej pory tak było. Czy więc można spodziewać się kolejnej aktualizacji w grudniu? Nie. Microsoft oficjalnie zapowiedział bowiem, że wspomniana kompilacja 9879 będzie ostatnią w tym roku.

Niestety nie wytłumaczył przy tym, dlaczego podjął taka decyzję. Zadeklarował jednak, że uczestnicy Windows Insider Program mogą liczyć na dużą paczkę usprawnień na początku 2015 roku.