Windows 10 - bezpłatna aktualizacja z Windows 8.1, Windows Phone 8.1 i Windows 7

Microsoft poinformował, że system Windows 10 będzie oferowany za darmo dla większości użytkowników jego systemów.

Zakończona właśnie konferencja Microsoftu na temat Windows 10 przyniosła wraz ze sobą ogromnie ważną informację dotyczącą kosztów, jakie będą musieli ponieść użytkownicy, którzy zechcą skorzystać z najnowszego systemu Microsoftu. Do tej pory na ten temat pojawiały się różne spekulacje, w których najczęściej przewijały się prognozy mówiące o darmowym udostępnieniu "dziesiątki" dla wybranych konsumentów. Dzisiaj wiemy już, że tak faktycznie będzie.

Oficjalna informacja na ten temat brzmi: najnowszy system Microsoft będzie usługą, którą użytkownicy systemów Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 otrzymają za darmo (!).

Zobacz również:

Jak widać, z Windows 10 będzie platformą, z której będą korzystały nie tylko komputery i tablety, ale również i smartfony. Musimy pamiętać jednak o jednej rzeczy: na darmową aktualizację będziemy mieli rok. Później trzeba będzie za nią zapłacić, lecz obecnie nie znamy szczegółów na ten temat.

Dzięki temu ruchowi Microsoft będzie mógł cieszyć się (oczywiście jeżeli Windows 10 przypadnie do gustu użytkownikom) rekordowo szybką adaptacją nowego systemu. W ciągu kilku miesięcy może on zgarnąć znacznie powyżej 50% rynku.