Windows 10 - bug blokuje aktualizację systemu

Jak wykrył Microsoft, wielu użytkowników nie będzie mogło wprowadzić do systemu Windows 10 aktualizacji Maj 2019 z powodu pewnego błędu. Ma on zostać naprawiony przed jej oficjalnym wypuszczeniem.

Bug w systemie Windows 10 sprawia, że nie można wprowadzić aktualizacji Maj 2019 jeżeli do komputera poprzez port USB jest podłączone inne urządzenie. Tak samo dzieje się, gdy w trakcie aktualizowania używany jest czytnik kart SD. Chociaż aktualizacja ta wyjdzie za jakieś 2-3 tygodnie, bug został odkryty dzięki dostępowi do niej w wydaniu dla członków programu Windows Insider. Rozwiązanie problemu jest dziecinnie proste: aby ją wprowadzić, nalezy odpiąć podłączone przez USB urządzenie lub wyjąć kartę pamięci z czytnika. Jednak sytuacja taka nie powinna mieć w ogóle miejsca, dlatego Microsoft pracuje nad jej rozwiązaniem.

Windows 10 - bug blokuje aktualizację systemu

Jeśli próbuje się wykonać aktualizację z urządzeniem podpiętym przez USB lub kartą pamięci w czytniku, można spodziewać pokazanego błędu. Niestety, przygotowany przez Microsoft komunikat nie wyjaśnia, co powoduje problem. Ale znamy jego źródło - gigant z Redmond pisze na swoim blogu, że powoduje go nieprawidłowe przypisanie sterownika i podaje przykład: "Przed aktualizacją, urządzenie podłączone przez USB było widziane jako napęd G. Po aktualizacji było widoczne w systemie pod literą H".

Zobacz również:

  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • Windows 11 - Nadella zapowiada rewolucję