Windows 10 build 10056 już w sieci

Kolejny build wyciekł z laboratoriów Microsoftu do sieci, dając możliwość przyjrzenia się zmianom, jakie wprowadzana są w systemie. Jest kilka nowych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Windows 10 build 10056 to nowe animacje dla menu Start otwieranego w trybie tabletu, a także wirtualnych pulpitów. Użytkownik może już regulować obszar, jaki zajmuje wspomniane menu, a także ustalać jego przezroczystość. Osoby, które zabijają czas pasjansem i innymi grami dostarczanymi wraz z systemem, ucieszą się z pewnością na wieść, że w Windows 10 pojawi się cały zestaw gier karcianych, nazwany Solitaire Collection i będzie zawierać takie odmiany gry jak Klonkide (klasyczny pasjans), Spider, FreeCell, Pyramid oraz TriPeaks. Mało tego - dojdzie internetowa tablica wyników oraz... osiągnięcia.

Windows 10 build 10056 już w sieci

Zestaw gier karcianych w Windows 10 (foto: WZor)

Wracając do bardziej istotnych spraw, nowy build Windows 10 przynosi szereg pomniejszych poprawek, jak zmniejszenie okienek dialogowych w przeglądarce Spartan, lekko poprawiony wygląd wirtualnej klawiatury, wirtualne pulpity zyskały nową ikonkę, a tryb tabletu nowe opcje. Małym zaskoczeniem jest pojawienie się "osiągnięcia" - uczestnicy programu Windows Insider mogą zobaczyć okienko z podziękowaniami od Microsoftu za pomoc w rozwoju systemu. Trudno powiedzieć, czy w stabilnej wersji także pojawią się takie wstawki. Za ujawnienie buildu odpowiada - jak zwykle - rosyjska grupa WZor. Jak i poprzednie nieoficjalne wydania Windows 10, także i to nie jest polecane do instalacji, a Microsoft nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody.

Zobacz również:

  • Emoji z Windows 11 nie pojawią się w Windows 10