Windows 10 build 10162 - trzeci build Windows 10 w tym tygodniu!

Im bliżej 29 lipca 2015, czyli oficjalnej premiery pierwszej stabilnej wersji Windows 10, tym częściej pojawiają się nowe buildy. Windows 10 build 10162 to trzeci, jaki ukazuje się od 29 czerwca.

Nowy build Windows 10 Technical Preview można pobrać za pomocą szybkiej aktualizacji (Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update) lub w postaci pliku .iso - wymagane jest jednak zapisanie się do programu Windows Insider. A co przygotował Microsoft w najnowszej edycji? Po pierwsze - położono duży nacisk na stabilność oraz sprawne funkcjonowanie wszystkich narzędzi systemowych, czyli wprowadzono mnóstwo poprawek technicznych, nie widocznych gołym okiem, ale mających wpływ na używanie systemu. Po drugie - przeglądarka Edge.

Edge z ciemną skórką w działaniu

Edge z ciemną skórką w działaniu

W tym wydaniu Windows 10 została ona nieco ulepszona (zwłaszcza jeśli chodzi o działanie w trybie tabletu), jednak wciąż brak możliwości dodawania rozszerzeń, które ma pojawić się dopiero w momencie oficjalnej premiery systemu. Nowości to zapisywanie haseł - propozycja takiej akcji pokazuje się w wyskakującym okienku, można ją jednak wyłączyć, korzystając z opcji zaawansowanych, które poddano przebudowie. Dla nowych użytkowników systemu pojawiają się porady i wskazówki, zachęcające do używania funkcji, jakich mogą jeszcze nie znać.