Windows 10 build 10240 - zmiany i nowości

Nowy build Windows 10 to zapewne jedno z ostatnich wydań systemu przed premierą stabilnej wersji. Przynosi kilka zmian i nowości.

Co rzuca się od razu w oczy, to brak charakterystycznego znaku wodnego w prawym dolnym rogu, który informował użytkownika o używanej wersji Windows 10 Technical Preview. Dalsze zmiany dotyczą przeglądarki Edge. Są to liczne usprawnienia elementów "pod maską", więc nie widać ich gołym okiem, ale Microsoft pokazuje, że w testach JavaScript bije on Chrome. Przykłady to WebKit Sunspider, gdzie Edge jest 112% szybsze, natomiast w Google Octane to 11% przewagi. Przy Apple JetStream przeglądarka Microsoftu okazuje się 37% szybsza. Jednak wciąż brak do niej jakichkolwiek wtyczek czy rozszerzeń.

Windows 10 build 10240 dostępny jest poprzez Windows Update zarówno dla użytkowników otrzymujących szybkie, jak i wolne aktualizacje. Tym razem nie udostępniono alternatywy w postaci pliku .iso. W sieci pojawiły się pogłoski, że jest to wersja RTM (Release to Manufacturing), jednak Microsoft nie potwierdził tej informacji.