Windows 10 build 10572 pozwala na wysyłanie SMS-ów z komputera

Microsoft udostępnił nową wersję systemu Windows 10 Mobile dla członków programu Windows Insider. Build oznaczony numerem 10572 wprowadza sporo zmian, w tym możliwość wysyłania SMS-ów z komputera.

Użytkownicy programu Windows Insider mogą już zainstalować nową wersję systemu Windows 10 Mobile przeznaczonego do smartfonów. Build 10572 wprowadza możliwość wyświetlania na komputerach z Windows 10 informacji o nieodebranych połączeniach.

Od teraz asystent Cortana w Windows 10 pozwoli też wysyłać wiadomości SMS z wykorzystaniem karty SIM w telefonie z Windows 10 Mobile Build 10572. Nowa wersja systemu do smartfonów usprawnia też komunikator Skype i Skype Messaging oraz możliwość zamawiania kursów w usłudze Uber przez Cortanę.

Nowa wersja Windows 10 Mobile wprowadza też usprawnienia asystenta głosowego Cortana. Oprócz tego pojawi się możliwość instalowania map offline na karcie microSD. Pojawi się też opcja współdzielenia przestrzeni dyskowej pomiędzy telefonem a komputerem z Windows 10.

Windows 10 zyskuje wsparcie wysyłania SMS-ów i naprawia błędy

Windows 10 zyskuje wsparcie wysyłania SMS-ów i naprawia błędy

Od teraz Windows 10 Mobile pozwoli też na odbieranie powiadomień, w tym np. o nowych wiadomościach, bez odblokowywania ekranu. Powiadomienia można usunąć przesunięciem palca po ekranie. Poprawiono też szybkość działania i stabilność pracy systemu.

Podobnie jak w przypadku ostatnich wydań, także i teraz przed zainstalowaniem Windows 10 Mobile Build 10572 trzeba najpierw wykonać downgrade urządzenia do systemu Windows Phone 8.1. Microsoft obiecuje jednak, że niedługo nie będzie już to wymagane.