Windows 10 build 9926 - po instalacji łatki system chce pobrać... nowy build

Microsoft wypuścił łatkę do najnowszego buildu Windows 10 Technical Preview. Po jej instalacji system chce pobrać... nowszą wersję.

Łatka oznaczona jako KB3035129 jest dość istotna, ponieważ usprawnia takie elementy jak działanie systemu na wirtualnej maszynie, zapobiega wieszaniu się usługi SettingsSyncHost, optymalizuje zużycie baterii na urządzeniu przenośnym oraz łata dziewięć zauważonych problemów. Jednak patch zdziałał coś więcej, niż przewidzieli to jego twórcy - gdy po instalacji użytkownik uruchomi Windows Update, widzi nowy build gotowy do zainstalowania. Co ciekawe - czasem pokazuje się gotowa wersja 9931, a czasem 9932. Jest to uzależnione od tego, jak aktywny jest użytkownik w programie Windows Insider. Można zgodzić się na pobranie, jednak we wszystkich przypadkach próba ściągnięcia kończy się niepowodzeniem.

Windows 10 build 9926 - po instalacji łatki system chce pobrać... nowy build

Odpowiedzialny za program Windows Insider Gabriel Aul poinformował za pośrednictwem Twittera, że pojawienie się informacji o możliwości pobrania nowych wydań Windows 10 to błąd popełniony przez programistów Microsoftu. Owszem, wersja 9932 i 9931 Windows 10 istnieją, ale nie przeznaczone do dystrybucji. To wydania "wewnętrzne", nad którymi aktualnie pracuje zespół szykujący system.