Windows 10 - co przyniesie najnowsza, grudniowa aktualizacja?

Microsoft udostępnił podglądową wersję systemu Windows 10 20H2, który trafi du użytkowników w grudniu podczas Patch Tuesday.

Patch Tuesday to inicjatywa Microsoftu, która polega wtorkowym udostępnianiu aktualizacji oprogramowania. Termin ten znamy już od 2003 roku. Gigant z Redmond udostępnił właśnie nową kompilację systemu operacyjnego Windows 10 19042.662, która obecnie dostępna jest jako poprawka KB4586853 na komputerach zarejestrowanych w Windows Insider Relase Preview Chanell oraz Beta Chanell. Zawiera ona szereg poprawek i ulepszeń, które trafią do wszystkich użytkowników w drugim tygodniu grudnia.

Windows 10 na Microsoft Surface Book 2
Źródło: PCWorld.com

Windows 10 na Microsoft Surface Book 2

Źródło: PCWorld.com

Zgodnie z dziennikiem zmian aktualizacja rozwiązuje problemy z koncentratorami portów USB 3.0, czarnym ekranem podczas logowania się do Windows Virtual Desktop (WVD), brakiem kontroli nad aplikacją Microsoft Xbox Game Bar, problemem z obsługą ruchu sieciowego, nieprawidłową instalacją aktualizacji i logowaniem za pośrednictwem kodu PIN.

Zobacz również:

  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?
  • Microsoft Teams 2.0 już wkrótce
  • Dlaczego nie możesz mieć Windows 11? Powie Ci to aplikacja Microsoftu

Windows 10 19042.662 wprowadza także nowe biuletyny zabezpieczeń rozwiązujące problem CVE-2020-17049.

Aby zainstalować aktualizację musimy poczekać do drugiego wtorku grudnia (8.12.2020) i przejść do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows update > Sprawdź aktualizację.

Źródło: pureinfotech.com