Windows 10 czekają świetne usprawnienia systemu aktualizacji

Systemu aktualizacji Windows 10 doczeka się istotnych zmian znacznie usprawniających jego działanie.

Unified Update Platform (UUP) to najnowsza technologia Microsoftu, która zmienia mechanizm aktualizacji platformy Windows 10. Co najważniejsze, zmiany te poszły w naprawdę bardzo dobrym kierunku, co doceni z pewnością większość użytkowników "dziesiątki". Poniżej główne cechy nowej technologii:

1. Do tej pory aktualizacja wiązała się z pobraniem całej kompilacji, co oznaczało pobranie potężnej paczki danych. Dzięki UUP pobierane będą jedynie te pliki, które uległy zmianie. Danych do pobrania będzie więc znacznie mniej (w przypadku PC nawet o 35%).

2. Skrócony zostanie czas odpowiedzi na pytanie o dostępność aktualizacji

3. W przypadku urządzeń mobilnych aktualizacja będzie przebiegała jak na PC (nie będzie potrzeby instalacji kolejnych kompilacji aby dotrzeć do najnowszej)

Zobacz również:

  • Różowy wyświetlacz w iPhone! Nowa awaria oprogramowania
  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]

Technologia Unified Update Platform (UUP) obejmie PC, smartfony, tablety, HoloLens i IoT. Obecnie została udostępniona jedynie uczestnikom programu Windows Insider. Na wiosnę 2017 roku dzięki udostępnieniu narzędzia Windows 10 Creators Update będą z niej mogli skorzystać także inni użytkownicy Windows 10.