Windows 10 - darmowe aktualizacje... tylko przez rok

Jak informowaliśmy już nie raz, posiadacze Windows 7, 8 oraz 8.1 będą mogli zmienić za darmo system na Windows 10. Ale jak się okazuje - tylko przez rok od premiery.

Informacja ta dostała się do sieci dzięki Australian Partner Network. Wynika z niej, że darmowa aktualizacja Windows obowiązywać będzie tylko przez rok od premiery oficjalnej, stabilnej wersji Windows 10. A co potem? Potem każdy posiadacz Windows 7, 8 lub 8.1 będzie musiał płacić jak za całkiem nowy system. Według cytowanego źródła, system będzie sprzedawany w wersji pudełkowej oraz cyfrowo.

Windows 10 - darmowe aktualizacje... tylko przez rok

Windows 10 TP (foto: własne)

Wynika z tego, że posiadacze wcześniejszych systemów będą mieli 12 miesięcy na decyzję, czy warto zmienić używany system operacyjny na nowy, czy też zostać przy swoim. Jednak prędzej czy później polityka Microsoftu zmusi ich do zmiany - wsparcie dla Windows 8 i 8.1 będzie powoli zamykane, a po Windows 10 nie będzie już nowych "okienek". Co warto odnotować, po oficjalnej premierze "dziesiątki" użytkownicy Windows XP i Visty otrzymają możliwość płatnej aktualizacji swoich OS do najnowszego wydania. Prawdopodobnie będzie konieczna czysta instalacja na tych systemach, a więc wszystkie aplikacje będą musiały zostać zainstalowane ponownie. Przypuszczalna cena Windows 10 ani też koszt płatnej aktualizacji nie zostały jeszcze podane.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: