Windows 10 do smartfonów i przeglądarka Spartan na materiale wideo

System Windows 10 do smartfonów pojawił się w sieci na nowym materiale wideo. Prezentuje on oprogramowanie w wersji 12534. Wśród nowości które można na nim zobaczyć jest nowa przeglądarka internetowa nazywana Spartan, która zastąpi Internet Explorera.

Windows 10 w wersji desktop ma zadebiutować jeszcze tego lata, a system operacyjny Microsoftu w wydaniu do smartfonów powinien zostać zaprezentowany niedługo później. Już teraz można testować pierwsze testowe wydania nowego mobilnego oprogramowania do smartfonów od Microsoftu, a build oznaczony numerem 12534 pojawił się na materiale wideo.

Windows 10 Mobile trafi na wydane już wcześniej urządzenia Microsoftu

Windows 10 Mobile trafi na wydane już wcześniej urządzenia Microsoftu

Na umieszczonym w serwisie YouTube filmie widać system Windows 10 oraz składające się na niego aplikacje takie jak zingegrowana poczta i kalendarz, lista kontaktów, dialer, klawiatura ekranowa oraz systemowe wiadomości. W materiale wideo uwieczniono też nową przeglądarkę Microsoftu o nazwie kodowej Spartan, która ma docelowo zastąpić Internet Explorera.

O projekcie Spartan słyszeliśmy już od długiego czasu. Teraz wiemy, że nowa przeglądarka Microsoftu nie zastąpi w pełni Internet Explorera, który nadal będzie obecny w systemie ze względu na konieczność zachowania kompatybilności z innymi aplikacjami i usługami.

Domyślną przeglądarką dla użytkownika na każdym typie urządzeń będzie właśnie Spartan. Na zamieszczonym materiale wideo widać nowy ekran będący Hubem, gdzie w jednym miejscu będą przechowywane zakładki oraz lista artykułów "do przeczytania później" w trybie offline.

źródło: phonearena.com