Windows 10 do smartfonów pojawia się na zrzutach ekranu

W internecie pojawiły się kolejne zrzuty ekranu, które rzekomo prezentują nowy system operacyjny od Microsoftu na smartfonie. Nie widać na nich zbyt wiele, ale publiczna beta Windows 10 w wariancie mobilnym nadal nie jest dostępna.

Windows 10 zadebiutuje już na jesieni tego roku. Microsoft tym razem przygotowuje swój system operacyjny jednocześnie do wielu różnych typów urządzeń. Dzięki temu to samo oprogramowanie trafi nie tylko na komputery stacjonarne, laptopy, tablety i konsolę Xbox One, ale również na smartfony i phablety.

Windows 10 do smartfonów pojawia się na zrzutach ekranu

Windows 10 trafi nie tylko na komputery, ale również na smartfony

Na urządzeniach mobilnych Windows 10 zastąpi wydawany do tej pory Windows Phone. Do tej pory jednak nie mieliśmy możliwości zobaczyć zbyt wiele materiałów prezentujących wygląd nowego systemu, a obiecany testowy build dla posiadaczy wybranych smartfonów pracujących dzisiaj pod kontrolą Windows Phone 8.1 nadal się nie pojawił.

Zobacz również:

  • A jednak nie koniec - 3 nowe problemy z drukarkami na Windows 11
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?

Wygląda jednak na to, że ktoś zdobył już dostęp do nowej wersji systemu. Na stronie ithome.com pojawiły się zrzuty ekranu pochodzące, jak twierdzi osoba je publikująca, z wczesnego bulidu Windows 10 do smartfonów.

Windows 10 do smartfonów pojawia się na zrzutach ekranu

źródło: http://www.ithome.com/html/windowsphone/128347.htm

Można z nich wywnioskować, że menu kontekstowe w nowej wersji oprogramowania Microsoftu do smartfonów będzie bardziej przypominało to, co znamy z desktopowego i tabletowego wydania Windows 10. Oprócz tego pojawi się możliwość podzielenia klawiatury na dwie części, co ma ułatwić pisanie kciukami.

Nie wiadomo jednak, czy i jak zmienią się inne elementy interfejsu. Na prezentację Windows 10 do smartfonów musimy jeszcze chwilę poczekać. Ze wstępnych zapowiedzi nie wygląda jednak na to, by system ten wprowadzał rewolucyjne zmiany względem Windows Phone 8.1.

źródło: cnet.com