Windows 10 dostępny nawet dla tanich Lumii, lecz z pewnymi ograniczeniami

System Windows 10 dostępny będzie dla użytkowników komputerów, tabletów i smartfonów. Ze strony przedstawiciela Microsoftu padła deklaracja pozwalająca mieć nadzieję na aktualizację nawet właścicielom dysponującym smartfonem Lumia z niższej półki cenowej.

Jesteśmy już po kolejnej prezentacji Microsoftu dotyczącej nadchodzącego systemu Windows 10. Okazało się, że amerykańska firma podjęła decyzję, która jeszcze do niedawna była nie do wyobrażenia. Postanowiła bowiem udostępnić Windows 10 za darmo dla osób korzystających z legalnych kopii systemów Windows 8.1, Windows 8 oraz (!) Windows 7. Ponadto, aby dotrzeć do jak największej rzeszy konsumentów, system trafić ma także oczywiście na urządzenia mobilne, czyli przede wszystkim smartfony z rodziny Lumia. Co ważne, nie tylko na najbardziej wydajne z nich.

Na blogu Microsoftu Chris Weber zamieścił tekst pt. "Lumia Conversations", w którym przekonuje m.in., że "nie było lepszego momentu na zakup smartfonu Lumia". Aktualizacja do Windows 10 objąć ma bowiem smartfony z każdej półki cenowej:

"Możecie np. kupić niedrogi model Lumia 435, przeznaczony dla amatorów selfie model Lumia 735, czy złotą edycję modelu Lumia 930 - gdy Windows 10 zostanie udostępniony, będziecie mogli przeprowadzić aktualizację."Zobacz również:

  • Emoji z Windows 11 nie pojawią się w Windows 10
  • Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 - ranking [listopad 2021]

Potwierdził tym samym, że zaktualizowane zostaną wszystkie urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Dodatkowo dowiadujemy się jednak, że ze względu na ograniczenia sprzętowe, najtańsze modele mogą być pozbawione niektórych funkcji nowego systemu.