Windows 10 i problemy ze sterownikami? Z tym już koniec

Aktualizacja Windows 10 Creators Update (Redstone 2) pozwoli użytkownikom "dziesiątki" na wyłączenie z procesu automatycznej aktualizacji sterowników.


Windows 10 i problemy ze sterownikami

Polityka aktualizacyjna Microsoftu dotycząca Windows 10 doprowadziła niestety do wielu przypadków problemów sprzętowych będących efektem automatycznej instalacji wadliwych sterowników. Microsoft pracuje nad tym, aby wraz z kolejną dużą aktualizacją - Windows 10 Creators Update (Redstone 2) - system był mniej podatny na tego typu wpadki.

Windows 10 Redstone 2 z nową opcją aktualizacji

Potwierdza to kompilacja 15002 Windows 10, która niedawno "wyciekła" do sieci. W Windows Update pojawiła się bowiem w ustawieniach zaawansowanych nowa opcja "wykonaj aktualizację gdy będzie aktualizowany Windows". Można ją zaznaczyć lub odznaczyć, czyli najprawdopodobniej spowodować, że z aktualizacji dostarczanej przez Microsoft zostaną wyłączone sterowniki.

Windows 10 z czasowym przesunięciem aktualizacji

Przy tej okazji warto przypomnieć, że opisanej wyżej zmianie towarzyszyć będzie kolejna też dotycząca aktualizacji: kompilacja Windows 10 o numerze 14997, która "wyciekła" do sieci pod koniec grudnia 2016 roku, ujawniła funkcję pozwalająca na pauzowanie aktualizacji maksymalnie przez okres 35 dni.

Windows 10 Creators Update - kiedy premiera?

Aktualizacja Windows 10 Creators Update trafi na pierwsze komputery prawdopodobnie w kwietniu 2017 roku.