Windows 10: insiderzy mogą już blokować reklamy w Edge

Użytkownicy Windows 10 Preview w wersji posiadającej przeglądarkę Edge obsługującą rozszerzenia mogą już korzystać z pierwszego dodatku blokującego reklamy: CatBlock.

Wraz z udostępnieniem aktualizacji Anniversary Update (Redstone) użytkownicy Windows 10 będą mogli korzystać z przeglądarki Edge, która w końcu pozwalać ma na instalowanie rozszerzeń. Rozwiązanie to dostępne jest już dla uczestników programu Windows Insider, co pozwala im na jego bliższe poznanie. Co jednak ważniejsze, programiści mają sporo czasu, aby odpowiednio przygotować swoje rozszerzenia do współpracy z Edge.

Pierwsze narzędzie do blokowanie reklam gotowe

Dzisiaj dowiadujemy się, że z nowej możliwości skorzystali już twórcy rozszerzenia CatBlock. Tym samym mamy do czynienia z pierwszym dodatkiem dla Edge blokującym reklamy.

Kto może skorzystać z CatBlock?

Insiderzy zainteresowani sprawdzeniem, czy CatBlock działa w Edge tak jak powinien powinni pamiętać, że muszą korzystać z kompilacji Windows 10 Insider Preview o numerze co najmniej 14291.

Jak skorzystać z CatBlock?

Rozszerzenie nie jest dostępne jeszcze w sklepie Microsoftu. Należy udać się na stronę projektu GitHub, pobrać CatBlock-for-Edge-1.4-alpha.zip, rozpakować paczkę i uruchomić plik setup.cmd. Niezbędne jest też przeczytanie tego, co zawiera plik "Instructions".