Windows 10 - jak Microsoft reaguje na zgłoszenia z programu Insider

Członkowie programu Windows Insider mogą już testować system operacyjny Windows 10, który będzie miał premierę dopiero w lipcu tego roku. Microsoft prosi w zamian o korzystanie z aplikacji Feedback i odpowiadanie na pytania. Firma wyjaśniła, jak reaguje na zgłoszenia użytkowników.

Testerzy nowej wersji systemu Windows co jakiś czas proszeni są o wypełnianie ankiet dotyczących Windows 10. Można też samodzielnie wysyłać swoje uwagi.

Tak wygląda Insider feedback w Windows 10

Tak wygląda Insider feedback w Windows 10

Microsoft wyjaśnił, że wszystkie informacje zwrotne od użytkowników testujących Windows 10 w ramach programu Windows Insider są zbierane i segregowane. Firma zwraca uwagę na takie kryteria jak wykorzystywany build Windows 10, sprzęt z jakiego korzysta użytkownik, wersja językowa i lokalizacja użytkownika.

Dane są sortowane, tłumaczone i wysyłane bezpośrednio do zespołów zajmujących się konkretnymi funkcjami Windows 10. W kilka dni po udostępnieniu wersji testowej systemu do komputerów lub smartfonów liczba zgłoszeń od użytkownika jest tak duża, że w pierwszej kolejności deweloperzy zwracają uwagę na pomysły i błędy zgłaszane przez największą liczbę osób.

Liczba głosów na tak przy zgłoszeniu nie jest jednak jedynym wyznacznik tego, które ze zgłoszeń będą brane pod uwagę. Pomaga tutaj automatyczne sortowanie zgłoszeń i przekazywanie ich do odpowiednich działów. Wtedy nawet mała liczba zgłoszeń tego samego błędu może skutkować jego szybką naprawą.

System zgłoszeń generuje chmurę słów kluczowych

System zgłoszeń generuje chmurę słów kluczowych

Przy zgłoszeniach przekazywanych do konkretnych działów system feedbacku wie, jakiego typu danych będą potrzebować programiści. Twórcy asystenta Cortana mogą potrzebować dostępu do danych z mikrofonu, a osoby odpowiedzialne za przeglądarkę są zainteresowaniu wydajnością procesora.

Ankiety są wysyłane do użytkowników wtedy, gdy programiści potrzebują konkretnych informacji zwrotnych. W przyszłości będzie działał też system powiadomień, który da informację użytkownikom na temat tego, czy i w jaki sposób zostało rozpatrzone ich zgłoszenie.

źródło: blogs.windows.com