Windows 10 - jak możesz pobrać szybciej aktualizację Maj 2019?

Jeśli chcesz już zaktualizować system Windows 10 do najnowszej wersji, możesz zrobić to już dziś. Jednak musisz być uczestnikiem programu Windows Insider.

Normalnie członkowie Windows Insiders otrzymują wersję beta, aby przetestować jej funkcjonalność, jednak Microsoft wyjątkowo umieścił w kanale ("pierścieniu") Release Preview już stabilną wersję 18362.30 , co oznacza, że możesz ją pobrać i korzystać bez czekania na ogólną aktualizację (o nazwie kodowej 19H1). Oficjalnie pojawi się ona w drugiej połowie maja - a zaprezentowana dzisiaj dla członków Insider ma pozwolić na upewnienie się, że nie zawiera bugów. Widać, że Microsoft chce uniknąć podobnej wpadki, jak ta, która miała miejsce przy aktualizacji w październiku 2018 - niektórym poznikały dane z dysków!

Windows 10 - jak możesz pobrać szybciej aktualizację Maj 2019?

Jeśli bierzesz udział w programie Windows Insider, po prostu wejdź do Ustawień, a tam do działu Aktualizacja i zabezpieczenia, następnie do Windows Update i kliknij na pobieranie kompilacji 10.0.18362.30 (19h1_release). Jeżeli nie bierzesz udziału w programie, wejdź do menu Windows Update i wybierz opcję Niejawny program testów systemu Windows.

Windows 10 - jak możesz pobrać szybciej aktualizację Maj 2019?

Aby przystąpić do programu, potrzebne będzie konto Microsoft - może być to samo, którym logujesz się do Windows 10. Po rejestracji musisz zrestartować maszynę. Po uruchomieniu kieruj się wskazówkami jak powyżej. Wprowadzenie aktualizacji zajmuje 20-25 minut. Szerszy opis zmian znajdziesz w kolejnym artykule, tutaj tylko pokrótce napiszę, że pojawia się Windows Sandbox oraz wsparcie dla emotikonek kaomoji.