Windows 10: jak pobrać plik ISO

Microsoft udostępnił Windows 10 w postaci obrazów ISO. Zobacz, w jaki sposób je pobrać.

Microsoft umożliwił pobranie pliku .iso, który pozwala na skorzystanie z kolejnego sposobu na zainstalowanie najnowszego systemu Windows 10. Dzięki niemu użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1 mają możliwość wykonania "czystej instalacji" aktywując "dziesiątkę" za pośrednictwem posiadanego klucza Windows.

Aby skorzystać z nowej propozycji Microsoftu należy udać się na specjalnie w tym celu przygotowaną stronę internetową. Tam znajduje się "narzędzie do tworzenia nośnika", które pozwala na utworzenie własnego nośnika instalacyjnego na przenośnej pamięci USB lub płycie DVD.

Narzędzie dostępne jest w dwóch wersjach: 32-bitowej i 64-bitowej. Po jego pobraniu i uruchomieniu otrzymujemy możliwość wyboru pomiędzy dwoma opcjami: uaktualnienie komputera i utworzenie nośnika instalacyjnego dla innego komputera (korzystamy z tej opcji). W kolejnym oknie ustawiamy język, wybieramy wersję Windows 10 i architekturę (32-bitowa lub 64-bitowa):

Windows 10: jak pobrać plik ISO

Windows 10: jak pobrać plik ISO

Następnie wybieramy nośnik: przenośna pamięci USB lub plik ISO, który później możemy "wypalić" na DVD. Końcowy etap w przypadku drugiej opcji to określenie lokalizacji zapisania pliku.

Problemy

Microsoft udostępnił dział FAQ, w którym można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Przeglądając fora internetowe okazuje się jednak, że sporo osób ma problemy z kluczem Windows pozwalającym na aktywację Windows 10. Niestety wątek dotyczący tego zagadnienia nie został przygotowany przez Microsoft zbyt wyczerpująco pozostawiając wiele wątpliwości.

Wersja Enterprise

Przy tej okazji warto też dodać, że Microsoft udostępnił plik .iso z testową wersją Windows 10 Enterprise przeznaczoną dla dużych organizacji. Zawiera ona wszystkie narzędzia i funkcje. Korzystać z niej można za darmo przez trzy miesiące.