Windows 10: kolejne nowości w styczniu 2015 r.

Pod koniec stycznia 2015 roku Microsoft zorganizuje konferencję poświęconą przede wszystkim konsumenckim funkcjom systemu Windows 10.

Microsoft udostępniając system Windows 10 Technical Preview uruchomił Windows Insider Program. Dzięki niemu, jak zadeklarował, zamierza bacznie wsłuchiwać się w opinie użytkowników. Jednocześnie obiecał "bardzo częste" aktualizacje nie podając jednak żadnych szczegółów na ten temat. Według "ludzi znajdujących się blisko prac rozwojowych Windows 10" wspomniane aktualizacje miały być dostarczane raz, a może nawet dwa razy w miesiącu.

Przez pewien czas Microsoft faktycznie wywiązywał się z tej obietnicy. W połowie listopada zapowiedział jednak, że do końca 2014 roku nie udostępni już żadnej nowej kompilacji Windows 10 Technical Preview. Nieco później zadeklarował, że w na początku 2015 dowiemy się więcej na temat konsumenckich funkcji nowego systemu.

Jak donosi serwis The Verge, Microsoft dotrzyma słowa: pod koniec stycznia zorganizuje poświęconą wspomnianym konsumenckim funkcjom konferencję. Biorąc pod uwagę Windows Insider Program oraz rezygnację z grudniowej aktualizacji wydaje się, że możemy oczekiwać kolejnej kompilacji Windows 10 Technical Preview, która faktycznie zaoferuje szereg "konsumenckich" zmian. Obecnie najczęściej mówi się o powrocie do Menu Start oraz nowym dotykowym interfejsie o nazwie Continuum.

Co nas jeszcze może czekać?

Mamy dwie propozycje:

- szczegóły na temat planów dotyczących smartfonów i tabletów z Windows

- udostępnienie pierwszej wersji poglądowej Windows Phone 10